Ön kuluçka 19 startup ile başladı

Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin desteklenmesi için kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi'nde yedinci dönemi Ön Kuluçka programıyla başladı.

Lonca Ön Kuluçka, Lonca ve Scale Up olmak üzere üç aşamadan oluşacak yeni dönemde, girişimcilere mentorluk desteğinin yanı sıra 50 bin TL'ye varan hibe desteği de verilecek.

50 bin TL'ye varan hibe desteği, 30 bin dolara kadar yatırım imkânı

Yeni dönemde, daha önce startup başına 40 bin TL olan maddi hibe desteği 50 bin TL'ye çıkarıldı. Buna göre Ön Kuluçka'da başarılı olan girişimlere 10 bin TL, Lonca'ya kabul edilenlere ilaveten 15 bin TL ve Demoday'e çıkmaya hak kazanana da artı 25 bin TL hibe desteği verilecek. Tüm bunların yanı sıra Kuveyt Türk, Lonca Demoday'e çıkacak bazı girişimlere 30 bin dolara kadar da PreSeed aşama Yatırım İmkânı sunacak.

Lonca 7. Dönem Ön Kuluçka'ya Kabul Edilen Girişimlerimiz:

 • Akıllı Mantar: Endüstriyel Nesnelerin Interneti, yapay zeka ve otomasyon teknolojilerini kullanarak çiftçilerin verim ve ürün kalitesi artışı, üretim süreçlerini iyileştiren akıllı tarım girişimidir.

http://www.akillimantar.com

 • Virtual Try: Kıyafet markalarının ürünlerini müşterilerinin online alışveriş sırasında arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile üzerlerinde görmelerini ve kendileri için en uygun beden bilgisine ulaşmalarını sağlayan bir SaaS teknolojisidir.

https://www.virtualtry.site/

 • Swatchloop: Tekstil sektörüne özel; marka ve üreticilerin B2B faaliyetlerini gerçekleştirdiği, sektördeki tüm paydaşların yer aldığı (özel sektör, test-sertifikasyon ve Ar-Ge merkezleri, kamu, vd.) Açık inovasyon, geri dönüşüm-döngüsel ekonomi faaliyetlerini yürütebilecekleri sürdürülebilir dijital ekosistemdir.

www.swatchloop.com

 • Anneler Satıyor: Annelerin günlük hayattaki tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği yapay zeka ile güçlendirilmiş bir sosyal pazaryeri platformudur.

www.annelersatiyor.com

 • egaranti: Tüketicilerin garanti süreçlerini tek panelden kontrol etmeleri için, firmalara bulut tabanlı çözümler sunan bir web uygulamasıdır.

http://egaranti.com/

 • Cyou Live: Tüm dünyadan yetişkinlere popüler iş gücü yetenekleri ve meslek edindirme odaklı, sosyal ağ gibi çalışan küresel bir uzaktan öğrenme uygulamasıdır.

https://cyou.app/

 • Devamapp: Elektrikli scooterlar, saatlik araç kiralama platformları, kiralanabilir elektrikli küçük sınıf araçlar ve toplu taşıma mobilite çözümleri buluşturan mobilite pazar yeri uygulamasıdır.

https://devamapp.tech

 • Yancep: Bir birikim ve yatırım platformudur. Bireylerin küçük tutarlarla da hedeflerine ve risk tercihlerine göre modellenmiş portföylere yatırım yapabileceği bir mobil uygulamadır.

https://www.yancep.com/

 • Sadetoptan: Toptancıların müşterilerinden çok hızlı ve sade bir şekilde siparişlerini alabildikleri, hem cari akışlarını takip edip hem de kolaylıkla tedarik listelerini düzenleyebildikleri sade bir yazılımdır.

https://sadetoptan.com/

 • ResultLab: Diş hekimliğinde tanı, tedavi planlaması ve raporlama ile eğitim modülü oluşturabilecek, diş sağlığı hizmeti veren kurumların radyolog ihtiyacını karşılayacak panoramik röntgen cihazlarına entegrasyon ile anlık analiz yaparak yanlış tanı ve tedavi planlamalarına yapay zeka çözümleri üretmektedir.

http://resultlab.ai.unaux.com/?i=1

 • Postuby: “Sosyal medyada ne paylaşsam?” derdini ortadan kaldıran, abonelerine paylaşmaya hazır içerikleri yapay zeka desteği ile birlikte sunan bir platformudur.

www.postuby.com

 • Güçlü İyilik: Oyunlaştırma ile gençlere ilgi alanlarına en uygun ve onlara en yakın sosyal sorumluluk projelerine ulaşmasını sağlayan, kurumların müşteri sadakati kazanmasını ve projelerinin ölçümleme yapmasını sağlayan mobil uygulamadır.

www.gucluiyilik.com

 • BRB: Oyuncuların donanım maliyetlerinden ve güncelleme sürelerinden kurtularak herhangi bir akıllı ekrandan istediği oyunu internet üzerinden anında oynayabildiği, güçlü oyun bilgisayarı sahiplerinin de kullanmadıkları zamanlarda bilgisayarlarını kiralayarak gelir elde edebildiği bilgisayar paylaşım platformudur.

https://wegonnaberightback.com/

 • GYS - Gayrimenkul Yönetim Sistemi: Gayrimenkul sahiplerinin ihtiyaç duyacağı kiralama, satış, tamirat, bakım, ödeme takibi ve hukuki süreçler dahil tüm işleri müşteri adına yöneten bir platformdur
 • Biriktir: Dünyanın her yerinde, geri dönüşüm yaptıkça ödül kazandırırken, firma-belediye-vatandaş iş birliği sağlayarak maliyetleri ve karbon ayak izini azaltır.

www.biriktir.app

 • Workpatrol: Çalışma alanındaki personeliniz ile bağlantıda kalır, mesai, vardiya, foto rapor ve devriye gibi konulara online çözümlerle ulaşabilirsiniz.

www.workpatrol.org

 • Ne Ekersen: Çiftçilerin verimli tarım çözümlerine ulaşmasını sağlayan bütünleştirici role sahip akıllı tarım platformudur.

www.neekersen.com

 • uStory: Hikayene başlayıp, kendi seçimlerini yaparak hikayeyi dilediğin gibi yönlendirdiğin ve baş kahraman senin olduğun bir içerik üretme platformudur.

www.ustory.app/

 • Geliver: İşletmelerin dinamik fiyatlama ile en uygun kargo alternatiflerine ulaşabileceği, tek bir API ile tüm kargo ve lojistik şirketlerine entegre olabileceği ve tüm taşıma sürecini uçtan uca yönetebileceği bulut tabanlı lojistik uygulamasıdır.

www.geliver.ioHaberdar olun!

E-bültenimize kayıt olarak tüm etkinlik ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.