Biz Kimiz

Lonca Girişimcilik Merkezi; teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini sağlamak için 2017 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından kuruldu.

Projeleriniz için en uygun çalışma ortamını ve projenizi doğru stratejiler üzerinde geliştirmeniz için gerekli eğitimleri sunarken, her bir girişimci için özel mentor ve danışmanlarla projenizi hayata geçirmeyi sağlıyor. Ayrıca etkinliklerle girişimcilerin hem kendileri gibi girişimcilerle hem de ihtiyaç duyacakları ekosistemle bir araya gelmelerine olanak sunuyor. Lonca, bunu yaparken, kurucusu Kuveyt Türk'ün 30 yılı aşkın bankacılık tecrübesini tüm kanalları ile girişimcilere açmanın yanında girişimciler için büyük öneme sahip kuruluşlarla işbirliği imkanı sunuyor.

Hemen Başvur

Lonca Mentorluk Sistemi

Lonca girişimcileri, kendi özel konuları ile ilgili yanlarında her zaman özel mentorlarını bulabilecekler.

  • Mentorlar
  • FinTech ve Bankacılık Profesyonelleri
  • Danışmanlar (Hukuk, Muhasebe, Finans, Teknoloji, vb.)
  • Geçmiş Dönem Girişimciler
  • Yatırımcılar
  • Uzmanlar

oluşan Mentor takımı ile ihtiyaç duydukları tüm konularda gerekli desteği her zaman yanlarında hissedecekler.

Detaylı Bilgi

Kuveyt Türk Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Kuveyt Türk, KT Portföy yönetiminde ilk fonu olan Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nu 2018 yılında kurdu ve 7 farklı girişime 10 farklı turda yatırım yaptı.

2021 yılında ise yine KT Portföy'ün kurucu ve yöneticisi olduğu Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruldu ve yatırımlarına devam ediyor.

Lonca Kuluçka programından mezun olan girişimciler ise Lonca GSYF'den yatırım alma noktasında önceliğe sahip olacaklardır.

Lonca GSYF hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız.

Detaylı Bilgi

Haberdar olun!

E-bültenimize kayıt olarak tüm etkinlik ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.