Program

Başvuru

Lonca Girişimcilik Merkezi; teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini sağlamak için kuruldu.

Lonca'nın kapıları her hangi bir sektör odaklı olmayacak şekilde, teknoloji odaklı ölçeklenebilir tüm girişimlere açıktır.

Yılda boyunca programa katılım için başvuru alan Lonca'da, öncelikli arayışımız;
⦁ Projeye odaklı ve projesini hayata geçirebilecek bilgi & tecrübeye sahip bir ekip,
⦁ Ürün henüz hazır olmasa da fikir aşamasını geçmiş, çalışan bir prototip.


Gelen başvurular arasından Ön Değerlendirme aşamasını geçen ekipler jüri organizasyonuna katılma ve sektör uzmanları, ekosistem paydaşları ve banka üst yönetiminden oluşan katılımcılara sunum yapma imkanı bulacaklardır.

Eğitim ve Mentorluk Programı

Lonca süreçlerinde eğitim programına büyük önem verilmektedir. Konusunda uzman kişi ya da şirketlerden girişimcilerin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda hizmetler alınmaktadır.Değerlendirme Toplantıları

Lonca süreçlerinde, her ayın sonunda KPI takibi yapmak, hedeflerle ilgili konuşmak, süreçlerle ilgili geri bildirim almak ve girişimlerin ihtiyaçlarını kendilerinden dinlemek için Lonca Yönetim Komitesi ile girişimler bir araya gelerek, Değerlendirme Toplantıları gerçekleştirilmektedir.

Hibe Programı

Lonca süreçlerinde, her bir girişim için 250.000 TL nakit hibe bütçesi ayrılmıştır. Buna ilave olarak Ar-Ge yapan girişimcilere faaliyetlerinde kullanmak üzere ekstra 50.000 TL daha sağlanmaktadır.

Demoday

Lonca süreçlerini sonunda, süreçleri başarıyla bitiren girişimler sahneye çıkarak ürünlerini ve ekiplerini tanıttıkları Demoday organizasyonuyla Lonca süreçleri sonlanmaktadır.Haberdar olun!

E-bültenimize kayıt olarak tüm etkinlik ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.